SYM opracowuje silniki z ogniwami wodorowymi

SYM, mając za główną oś swojej filozofii awangardę w badaniach technologicznych, robi kolejny krok i przechodzi do rozwoju silników z ogniwami wodorowymi.

Dokładniej mówiąc, w styczniu zorganizowano uroczystość podpisania umowy z Instytutem Techniki Badawczej, gdzie ogłoszono porozumienie między nimi na opracowanie i zaprojektowanie pojazdów, które będą wykorzystywać ogniwa wodorowe do produkcji energii elektrycznej. Jednocześnie prowadzone będą badania i rozwój technologii magazynowania wodoru pod ciśnieniem, co jest prawdopodobnie największym wyzwaniem w tej dziedzinie.

Będzie to również pierwszy etap współpracy, w której SYM inwestuje w know-how zdobyte przez Instytut, z ponad 40. letnim stażem w badaniach nad produkcją specjalnych butli magazynowych przy użyciu zrobotyzowanych maszyn. Zaletą tego konkretnego procesu jest obniżony koszt i elastyczność produkcji, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, niskiej wagi i właściwości przeciwutleniających. Różnorodność stosowanych materiałów i metod (od suchego do mokrego procesu utwardzania) jest niezwykle duża i zostanie połączona z ogromnym doświadczeniem SYM w projektowaniu pojazdów.

Alternatywa ogniw wodorowych może stanowić rozwiązanie problemu autonomii pojazdów elektrycznych.