CRUiSYM α300 – maszyna dla każdego, kto chce bezpiecznie nie stać w korkach! Recenzcja redakcji MotoVoyager

Tajwański SYM, niezaprzeczalny specjalista w dziedzinie produkcji skuterów, także ma wiele do powiedzenia w tym segmencie maksi skuterów 300. Poznajcie bliżej skuter SYM CRUiSYM α 300, który mocno akcentuje swoją obecność na rynku trzysetek.

Kliknij tutaj i przeczytaj artykuł!

Na arenie światowej firma, która jest właścicielem i założycielem marki Sym – Sanyang Motor – istnieje od 1954 roku. Została założona na Tajwanie jako pierwsza firma, która rozpoczęła na tej wyspie produkcję silników spalinowych. Podjęła współpracę z marką Honda i to dla niej wytwarzała motorowery oraz samochody osobowe. Na tę chwilę marka Sym obecna jest w 90 krajach świata.

Napędza go bardzo żwawy, jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 278 cm3, mocy 26 KM i momencie obrotowym wynoszącym wartość 26 Nm. To sprawia, że konstrukcja ta jest całkiem chętna do nabierania prędkości.

Lusterko, na którego wysięgniku zamontowany jest zgrabnie LED-owy kierunkowskaz. Bardzo to ciekawy zabieg stylistyczny, który po prostu mi się podoba. I nie jest tak, że jest to kierunek zdublowany jak w autach, a jest to główny kierunkowskaz.